Sabit olan tek şey değişmedir ve ev ya da ofis taşımak söz konusu olduğunda rahatsız edici, stresli ve hatta pahalı olabilir. İş yeriniz büyüdüğü ve daha büyük bir alan işgal ettiği veya belki de küçülttüğünüz için, ofisi taşımanızın vakti gelmiş olabilir. Belki de emeği, kaynakları veya piyasayı takip ediyorsunuz.

Ofisin yerini değiştirmenin nedeni ne olursa olsun, bu stresli bir değişim olabilir. Hareketin kendinizin zombi seviyelerine kadar stresli olana kadar tüm zihinsel ve fiziksel enerjinizi emeceği gerçeğinden başka, işinizi genel olarak olumsuz etkileyebilir. Müşterilerinizi kaybettiğinizi, tedarikçilerinizin kaybettiğini ve iş yerinizde işinizi sorunsuz bir şekilde sürdürme konusundaki belirsizliği düşünün.

Ancak tüm bunlar ofisinizin sorunsuz, hatta güzel bir olay haline geldiği noktaya indirgenebilir. Gerçek hareket için iyi bir taşeroncu şarttır.

Ama bu sadece bir şey. İş kaybetmediğiniz tamamen kesintisiz bir harekete sahip olmak için, takip etmeniz gereken tüm ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

1. Önden Başla

İşe erken başlamak zor. Erteleme denen şey biraz inatçı bir şeytandır ve eğer ofis taşırken onu yenemezseniz, işler sizin için çok iyi olmayabilir. İstediğin en büyük sebep, gecikmeyi geciktirmemek, bu rahatsızlıktır. Ama ne kadar geciktirirsen, o kadar rahatsız olur.

Fark ettiğin an, taşınması, planlamaya başlaması ve uzaklaştırıcının kullanacağı şeylere bakması gerekecek.

2. İyi bir kaldırıcı bulun

Taşımanın iyi gitmesini istiyorsanız, iyi bir taşeron bulmak çok önemlidir. Taşıyıcıyı işe aldığınızı düşünün, son günlerde tüm detayları kabul ederek, söz verdikleriden farklı bir kamyonla, işe uygun olmayan bir kamyonla görüşün. Ama nasıl bir denizci olduğunu görmek, iyi bir nasıl buluyorsunuz?

Görüşler. Bir şirketin bugünlerde itibarını saklaması zor. İnsanlar, herhangi bir şirkette kötü bir deneyim yaşadıklarında çevrimiçi olarak hızlı davranırlar. Basit bir Google araması çok şey gösterecektir.

Ama sahte referanslara dikkat etmelisin. İnsanlar şirketleri parlak bir şekilde boyayan sahte ücretli yorumlar yayınlayacak. Gerçek dünyaya hoş geldin.

3. Tüm Kişilerinizi Bilgilendirin

Her işin özü, kimin ölmüş olduğu kadar iyi değil. Bunlar tedarikçiler ve diğerleri gibi en büyük ve en düzenli müşterilerden bazılarıdır. Ne zaman ve nereye gittiğiniz hakkında bilgilendirin. Bugün internette bu kadar zor değil.

Bilgilendirilecek diğer taraflar arasında Bankalar, kamu hizmeti şirketleri ve postane bulunmaktadır. Değişiklikleri uygun işletme sicil memuru ile de yapmalısınız.

Kategoriler: Blog