Ev taşımak hayattaki en zorlu olaylardan biridir. Bu kadar stresli yapan şey, yeni ev hakkındaki belirsizliğin şeytani kombinasyonu; alıştığınız evden ayrılma nedeniyle duygusal türbülans; ve fiziksel emek dahil. Aslında, bir çalışma, boşanma, yeni bir iş alma ve ilişkilerde bir bozulma yaşamanın yanı sıra onu da üst sıralara yerleştirdi. Eh, belki de çalışma biraz fazla iddialıydı, ancak yine de tehcir stresli.

Bunu daha az stresli hale getirmenin ve kargaşadan uzaklaşmanın bir yolu da profesyonellerden işe alınmaktır, isabetli ev pompalarını çıkarmak için eğitilmiş kişilerdir.

Ama bekleyin, nakliye şirketleri paraya mal olurlar ve bir ev hamlesi yaşamayan birinin para biriktirmek için DIY yoluna gitmenin daha iyi olduğunu düşünmek kolay olur. Ama son tahlilde, kırık eşyalarınız, eşyalarınızdan kaybetmeniz ve muhtemelen geri tepmeniz, çoğu durumda, DIY yöntemine giderek tasarruf etmeyi umduğunuz şey, profesyonelleri işe alarak harcadığınızdan çok daha fazla bir şey olduğunu gösterecektir.

Düşünebileceğiniz bazı şeyler.

Mesafe Her zaman önemli olmayabilir.

Bir devletten diğerine geçiyorsanız, profesyonel bir nakliye şirketinin hizmetlerini aramak kolaydır. Tüm görev açıkça ortalama insanın ötesindedir. Ancak mesafe, hesaba katılması gereken tek şey değildir. Ya aynı banliyöde ya da aynı caddede aşağı doğru hareket ediyor olsaydınız?

Eğitimsiz bir zihne, bu herhangi bir geniş araç ile birkaç gezileri ile ilgilenilen bir DIY görev gibi görünebilir. Ancak mesafe sadece bir faktördür. Meselenin özü, uğraştığın yükle yatar. Tüm olayın ambalajlanması, yüklenmesi, boşaltılması ve koordinasyonu, erkekleri erkeklerden ve kadınlardan gelen kızlardan ayıran şeydir.

Doğru nakliye şirketlerini işe almak bu yükü büyük ölçüde azaltabilir. Onlara göre, hareketli ev bir bilimdir ve doktorasını yaparlar. Sadece arkana yaslanın ve eşyalarınızı mükemmel eşgüdüm ve hız ile eşyalarınızın eşyalarına bakarak izleyin.

Yükünüzün Boyutu Hakkında Her Zaman Olmayabilir

Yükünüzün boyutu, dikkate alınması gereken tek şey değildir. Taşımakta olduğunuz eşyaların doğası çok önemlidir. Bazı şeylerin tuğla gibi hareket etmesi kolaydır – zarar verme riski yoktur, belki de sadece ayağınıza düşme riski. Ama bazıları için, insan gücü sadece denklemin yarısı olabilir. Gerekli hareket tekniklerine de ihtiyacınız olabilir.

Piyanolar gibi eşyalar, aynı evde olsalar bile taşınacak özel elleçleme yöntemlerine ve araçlarına ihtiyaç duyarlar. Eğer deneyimli bir nakliye şirketi kullanıyorsanız piyano hasar görmeyi unutabilirsiniz.

Doğru Malzemeleri Bilmiyor Olabilir

Bazı sarf malzemelerine ve takip edilecek soruya, tam olarak hangi malzemeye ihtiyaç duyacaksınız? Ve bunun ötesinde, hangi notu? İyi bir nakliye şirketi yükünüze bakabilir ve hangi malzemelerin gerekli olacağını tam olarak bilir. Koruyucu battaniyeye mi ihtiyacınız var? Bubble wrap? Hangi boyutlarda kutular yapacak?

Farklı ambalaj kutuları vardır ve zayıf ambalaj kutularında bazı ürünler güvende olmayacaktır. Hava gibi diğer faktörler de devreye girer ve ihtiyacınız olan sarf malzemelerini etkileyebilir.

Bu ve daha fazla soru sadece bir endüstri tarafından cevaplanabilir. Paranızı gerçekten paranın karşılığını alırsanız, indirimli kutularınızı indirimli fiyatla satabildiğiniz kullanılmış kutular için de sorabilirsiniz.

Her zaman işin bir kısmını yapabilirsin

Çoğu insan için soru, işe almak ya da işe almak değil mi? Ama gerçekte, bazı şeyleri kendiniz yapabilir ve profesyonellere bırakabilirsiniz. Örneğin, birkaç şeyi paketleyebilir ve uzmanlara özel muamele gerektirenleri bırakabilirsiniz. En iyi yaklaşım, gönderim şirketinizle hareketinizi tartışmak ve çoğunun esnek olduğu için bütçenizi bilmelerini sağlamaktır. Bu şekilde, bütçeniz dahilinde iyi koordine edilmiş profesyonel bir yer değiştirmeye sahip olabilirsiniz.

Sonuç

Bu yüzden nakliye şirketleri paraya mal olurken, daha çok enerji, zaman, stres ve muhtemelen bazı kayıp ve kırık ürünler şeklinde harcayacaksınız. Yapabileceğiniz en iyi şey, bütçenizi nasıl azaltabileceğinizi görmek için güvenilir bir operatöre danışmaktır.

Kategoriler: Blog