Hayatınızda sadece belki bir kaç kere yapacağınız ev taşınma işlemi, asla o kadar da kolay ve hoş bişey değildir. Bütün aileyi çekirdeğe sallayabilir ve iyi yapılmazsa, bir düzine kırık veya eksik eşyayla sonuçlanabilir. Sorunsuz bir şekilde yapılmasını istiyorsun ve hızlı bir şekilde bitirilmesini istiyorsun. Bu, elde edilmesi zor bir kombinasyon gibi görünüyor, ancak taşınmaya karar verdiğiniz zamandan birkaç ipucu izleyebiliyorsanız, yeni evinizde, eşyalarınızı, sırtınızı veya banka hesabınızı kırmadan daha hızlı olabilirsiniz.

İşte hızlı bir taşınma için 7 ipucu.

1. Erken başlayın

Evinizi taşımak, devam ettirdiğiniz şeylerden biri değil, son dakikada çok görevli çılgına dönün – pürüzsüzce gitmesini istemiyorsanız. Bir çok şey var ve yanlışlık potansiyeli göz ardı edilemez. Daha önce başladığınız ve normal bir tempoda çalıştığınız zaman, bunu daha hızlı yapabilirsiniz.

Bazı bölümler, kuruluş şirketinizi, bankanızı, postaneyi vb. Bilgilendirmek gibi taşınmanın kendisi ile tam olarak ilgili değildir ve zaman tahminlerinizde bunları hesaba katmamak kolaydır. Ayrıca arkadaşlarınıza, ailenize ve üye olabileceğiniz kulüplere de yeterli güzellikler söyleyeceksiniz.

Çocuklarını unutma. Bu dönemde, ortaya çıkacak duygusal kargaşaya hazır olduklarından emin olmak için dikkat etmeleri gerekiyor.

3. Doğru Nakliyat Firmasını seçin

İyi bir nakliyat firması seçmek, yeni bir eve taşınmanın en önemli yönlerinden biridir. Kendinizi, hevesli bir şekilde size hizmet edecek olan vicdansız nakliye edenlerden birine indiğinizde, başınız için bir miktar aspirin almalısınız. Göreve hazır olduklarından emin olmak için bir sürü soru sorun. Kemerleri altında çok sayıda gözden geçirme olanına sahip olursunuz, özellikle de sizinkilere benzeyen işler.

4. İyice İletişim Kurun

Nakliyat Firmanızla iyice iletişim kurun. Nakliyat sürecinin tüm ayrıntılarını bildiğinizden emin olun. Bu, onların yeterince hazırlanmalarını sağlar ve reaksiyonunuzu başarılı hale getirmek için ne yapmanız gerektiği konusunda size tavsiyede bulunur. Örneğin, kendiniz ambalajlıyorsanız, sizi iyi bir ambalaj malzemesine yönlendirebileceklerdir, ancak yalnızca sizin neyle uğraştığınızı tam olarak anlıyorlarsa.

Piyano ya da büyük antika üniteler gibi özel bir şeyiniz var mı? Onları en baştan bilgilendirin.

5. Tam olarak ne kadar paraya ihtiyaç duyulacağını anladığınızdan emin olun.

Taşınma sürecinizi yavaşlatabilecek unsurlardan biri de bütçenin altında kalmaktır. Mesela her şeyden vazgeçebilir, örneğin, nakliyeciniz beklemediğiniz büyük bir maliyeti aniden ortaya çıkarır. Bu, nakliyatçınızla tam olarak iletişim kurarak, teklifin şartlarını tam olarak anladığınızdan emin olunan bir durumdur. Yol boyunca bütçeye veya duruma göre ne gibi masrafların ortaya çıkabileceğini sorun. Bazen, tehciriniz o kadar uzak olabilir ki yol boyunca bir gece için konaklamaya ihtiyacınız var. Bunun ne kadar tutacağını ve sizin için geçerli olabilecek diğer ayrıntıları öğrenin. Örneğin, bazı işletmeler evcil hayvanlara izin vermez. Varsa, her şeyin başlangıçtan itibaren doğru şekilde çalıştığından emin olun.

Evcil hayvanlarınız ayrıca ekstra maliyet ve görevler anlamına da gelebilir. Örneğin bir kediniz varsa, bir nakliyat firmasına para ayırmanız gerekecektir. Veterinere gezi de sırayla olabilir.

6. Herşeyi Sistematik Hale Getirin

Eşyalarını kutulara ayırmıyorsun. Burada yaptığınız her şeyin hızlı ve güvenli bir şekilde yapılmasını istiyorsanız sistematik olmalıdır. Kendinden ambalajlı mısınız ve eşyalarınızı kaybetmek veya kırmak istemiyor musunuz? Listeler, e-tablolar ve daha fazla liste olacak. Neyin saklanacağını, neyin kurtulacağını listeler ve neyin nasıl kurtulacağını listeler. Bu zor iş gibi gelebilir, ancak alternatif daha da zor bir iştir. Şeyler zaman zaman hafızanızı çekecek ve bu yüzden tam bir ev kontrol listesine sahip olmanız gerekiyor.

7. Herkesin Yardımına İzin Ver

Son olarak, tüm ailenin yardım etmesine izin verin. Bu süre zarfında küçük görevler bile ezici olabilir. Çocuklarınız varsa, bunları ele alabileceklerini düşündüğünüz basit görevleri atayın. En azından kendi kişisel eşyalarına gelince, herkes kendi yatak odasıyla ilgilensin. Her üye ayrıca eşyalarıyla ne yapmak istediğine karar vermek zorundadır: tutmak, satmak veya atmak.

Kategoriler: Blog